Näitus "Pühendumus"

Pallase maaliosakonna näitus "Pühendumus" Betti Alveri muuseumis,
Jõgeval. 18.01-15.03.23
Näitusel „Pühendumus“ saab tutvuda Kõrgema Kunstikool Pallas maaliosakonna tudengite maalidega, mis on pärit viimase viie aasta loomingust. Väljapanek on äärmiselt rikkalik, sest näitusel on esindatud maaliosakonna kõikidelt kursustelt tudengid. Nende seas noori, kellel on seljataga mitu isikunäitust, kuid on ka neid, kelle jaoks on see esmakordne kogemus näidata oma loometööd avalikkusele.
Kuraatori missiooniks oli panna kunstnikke arutlema teemal pühendumus ning selle tungi üle, mis neid on suunanud kunsti tegemiseni. Näituseks valmistumisel anti neile ette vaid sõna „pühendus“ ning läbi selle valmisid erakordsed ning meeliköitvad maalid. Väljapanek on mitmekesise valikuga erinevate kunstnike töödest, mis annab edasi Pallase tudengite loomingu mitmepalgelisust ja pidevat soovi katsetada. Näitusel saab näha kunstnike sisekaemuseid, millesse on põimitud nii valu, armastust kui ka fantaasiat. Kunstnikuid ühendab armastus oma töö vastu ning inspiratsioon, mis tuleb nende endi seest tihti seletamatul jõul.

Näitusel osalevad kunstnikud: Daniel Petuhhov, Jüri Runnel, Kristin Erm, Mia Melanie Saar Helen Lang, Laura Marita Lappalainen, Hedi Kuhi, Kadri Kalve, Mari Frühling, Caroliina Luhamets, Karoliina Tomasson, Maarja Pettai, Angeliina Birgit Liivlaid, Kätriin Säde, Nele Must, Miina Vilo.
Kuraator: Mia Melanie Saar

Näituse pidulik avamine kolmapäeval, 18. jaanuaril kell 16.

Järgmine
Mia Melanie Saar x KODAS

Vastused puuduvad

Email again: